جامعهرفاه و تامین اجتماعی

پای زبان‌های آلمانی و فرانسوی هم به مدارس ایران باز شد

حسن ملکی، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره تهیه و ورود کتاب‌های درسی تازه‌تالیف به مدارس در سال تحصیلی پیش رو توضیح داد و اظهار کرد: در مجموع حدود ۹۰۰ عنوان کتاب درسی داریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در گروه زبان‌های خارجی، کتاب‌های زبان آلمانی و فرانسه به تازگی تألیف شده‌اند که البته در سراسر کشور توزیع نمی‌شوند و فعلا تحت اجرای آزمایشی قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه این دو کتاب برای پایه هفتم تالیف شده‌اند، گفت: این دو، جزو دروس انتخابی هستند. باید دانش‌آموزان را به تدریج از وابستگی‌شان به زبان انگلیسی رها و به سمت زبان‌های دیگری مثل آلمانی و فرانسه هم سوق بدهیم. البته چالش هایی در این باره وجود دارد که تامین معلم برای اجرا و تدریس، از جمله آنهاست.

ملکی در پاسخ به اینکه در سال‌های گذشته از ورود زبان چینی به مدارس هم صحبت‌هایی به میان آمده بود گفت: خب هنوز نیامده است؛ زبان چینی هم شرایط خاص خودش را دارد. در حال حاضر کتب آموزش آلمانی و فرانسه تولید شده است.

به گفته وی، امسال تغییرات جزئی در برخی کتب درسی از جمله مطالعات اجتماعی پایه‌های هفتم و هشتم داریم. تغییرات جزئی را معمولا اعلام نمی‌کنیم. برخی موارد که در سال گذشته مورد نقد قرار گرفته بودند مانند جلد کتاب پایه سوم ریاضی و تصویر کتاب فارسی پایه اول هم اصلاح شده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا