اقتصادصنعت و معدن

تامین کسری مرغ از محل کسری استراتژیک

در آخرین مصوبات جلسه کارگروه تنظیم بازار دولت دوازدهم  ضمن اشاره به واگذاری مسئولیت های تنظیم بازاری مرتبط به وزارت جهاد کشاورزی آمده است: برای تامین کسری مرغ استانها از محل ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام استفاده شود.

به گزارش تسنیم، در مصوبات این جلسه در باره مرغ آمده است:گزارش رصد و پایش وضعیت بازار و بررسی آخرین تغییرات قیمت کالاهای اساسی و ضروری و پیشنهادات لازم برای کنترل و جلوگیری از افزایش غیر متعارف قیمت ها

1. با عنایت به گزارش ارائه شده از سوی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خصوص استمرار تولید و عرضه گوشت مرغ در سطح کشور و تامین به موقع نیاز استانها و تنظیم اثربخش بازار کالای مذکور با توجه به اختیارات تفریض شده وزارت جهاد کشاورزی و تصمیم‌گیری در مورد موضوعات مرتبط در کارگروه تخصصی ساماندهی گوشت مرغ و تخم‌مرغ مورد تاکید اعضا قرار گرفت.

تبصره: به منظور تأمین کسری نیاز برخی از استان ها به گوشت مرغ مقرر شد از محل ذخایر گوشت مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام کشور اقدام لازم معمول گردد.

گندم وارد شود

 

همچنین در آخرین مصوبات  جلسه کارگروه  تنظیم بازار دولت دوازدهم درباره کاهش خرید گندم و لزوم واردات با توجه به گزارش های شرکت بازرگانی دولتی درباره میزان خرید تضمینی گندم با قید فوریت تاکید شده است.

در بند 4 جلسه کارگروه تنظیم بازار آمده است: با عنایت به گزارش ارائه شده از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص میزان خرید و قرارداد منعقده برای تامین گندم کشور مقرر گردید بانک مرکزی نسبت به تامین ارز مورد نیاز برای واردات گندم با قید فوریت اقدام کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا