جامعهمحیط زیست

مدیریت سلیقه‌ای در تهران

محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره اولویت‌ها و مهم‌ترین مطالبات پلیس راهور از شورای شهر ششم پایتخت در حوزه ترافیک گفت: مدیریت شهری، مدیریت سلیقه‌ای نیست. اینکه بگوییم می‌خواهیم جهت خیابان‌ها را تغییر دهیم یا می‌خواهم شهر را کن فیکون کنیم، چنین چیزی نیست. مدیریت شهری در حوزه ترافیک یک برنامه است؛ برنامه‌ای که باید همه با هم به آن مقید باشند و آن را عملیاتی کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: این برنامه مبتنی بر ارتقای ایمنی، کاهش تصادفات، حذف محل‌های حادثه ساز و ایجاد انضباط ترافیکی در شهر است و باید در هر دوره‌ای به آن توجه شود.

سردار حمیدی گفت: ما دو خواسته در حوزه مدیریت ترافیک از مدیریت شهری در هر دوره‌ای داریم که باید آن را عملیاتی کنند. اولین موضوع ارتقای ایمنی شبکه معابر است. دومین خواسته هم این است که مدیریت شهری، روان‌سازی ترافیک با اصلاحات هندسی را محقق کند. نه اینکه این امر با حضور فیزیکی پلیس انجام شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ توضیح داد: برخی از تقاطع‌ها و میدان‌ها نیاز به اصلاح دارند. برخی از تقاطع‌ها و زیرگذرها و روگذرها جانمایی‌شان غلط است که باید اصلاح شود. این‌ها جزو مواردی است که اگر مدیریت شهری انجام دهد، منویات پلیس و مردم را عملیاتی کرده است و می‌توان در کاهش تصادفات شهری و کاهش ترافیک موثر عمل کرد.

سردار حمیدی در عین حال اقدامات پلیس در سال‌های اخیر را نیز مناسب ارزیابی کرد و گفت: در ۱۵ سال گذشته پلیس اقدامات خیلی خوبی در حوزه ترافیک انجام داده که اگر همین اتفاقات رخ نمی‌داد، شهر سال‌ها پیش قفل شده بود.

وی اظهار کرد: امروز شهر تهران ۱۲ میلیون نفر جمعیت و ۸ میلیون دستگاه موتورسیکلت و خودرو دارد. اگر ما همین تعداد جنعیت و خودرو و موتور را با وضعیت حوادث ترافیکی و حجم ترافیک در گذشته مقایسه کنیم، نشان می‌دهد که ایمنی ترافیک بیشتر و حجم ترافیک کمتر شده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: به عبارت دیگر بر اساس شاخص‌های سازمان جهانی بهداشت، اقدامات ما اثرگذار بوده است. از این رو امیدوارم شورای شهر ششم و مدیریت شهری جدید کمک کنند همین موضوع با جدیت بیشتری تداوم داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا