جامعهرفاه و تامین اجتماعی

جزییات “تمدید بیمه‌” بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت

داوود حاج قاسمعلی درباره آخرین وضعیت تمدید پوشش بیمه‌ای درصندوق‌های سازمان بیمه سلامت، گفت: پس از توقف چاپ دفترچه، مردم برای دریافت پوشش بیمه‌ای و تمدید اعتبار مسیرهای متفاوتی در اختیار دارند. افراد برای اطلاع از تاریخ اعتبار پوشش بیمه خود می‌توانند با کد دستوری #۱۶۶۶* با پاسخ دهی به چند پیام، تاریخ اعتبار پوشش بیمه‌ای خود را مشاهده کنند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: برای افرادی که تاریخ اعتبار بیمه آنها تمام شده است؛ ساده‌ترین راه مراجعه به دفاتر پیشخوان بوده و این مراکز همچنان به این افراد خدمات را در تمدید تاریخ بیمه در تمامی صندوق‌ها ارایه می‌دهند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر می‌توان برای تمدید اعتبار به پنل خدمات غیر حضوری سازمان به آدرس bimehsalamat.ir مراجعه کرد و در این سایت افراد گزینه تمدید پوشش خدمات بیمه‌ای را انتخاب می‌کنند، البته این مسیر برای افرادی فراهم است که بیمه رایگان دارند؛ یعنی حدود ۲۰ میلیون روستایی و ۷ میلیون نفر از افرادی که دارای بیمه سلامت همگانی هستند؛ می‌توانند از این طریق به تمدید پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند.

حاج قاسمعلی، اظهار داشت: برای افرادی که خواهان بیمه ایرانیان یا بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت برای تبعه ۳ هستند، باید جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه‌ای به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند، همچنین برای بیمه شدگان سایر اقشار شامل خانواده شهدا، جانبازان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قراردادهای یکساله وجود دارد و جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای این گروه ها، بیمه گذار اقدام و نیازی به مراجعه همه افراد به پیشخوان نیست.

بنابر اعلام پایگاه خبری بیمه سلامت، وی در خاتمه، اظهار کرد: جمعیت حدود ۲۸ میلیون نفری روستایی و بیمه سلامت همگانی که دفترچه رایگان داشته و تاریخ اعتبار دفترچه ابتدای سال جاری تمام شد، سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای را تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ تمدید کرده است، این افراد پیش از پایان این تاریخ  می‌توانند با مراجعه به پنل خدمات غیر حضوری سازمان برای ۶ ماه بعد پوشش بیمه ای خود را تمدید کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا