اقتصادصنعت و معدن

خاموشی ها بازگشت

شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در هفته جاری با افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه های برق آبی امکان جبران آن نیست.

به گزارش همشهری آنلاین، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

« پیرو انتشار اطلاعیه شماره ۱ صنعت برق در روز گذشته (۱۶ مردادماه)، به اطلاع عموم هموطنان گرامی می رساند، امروز به دلیل افزایش مصرف برق، شاهد خاموشی های پراکنده ای در کشور بودیم.

از این رو همانگونه که در اطلاعیه پیشین نیز عنوان شده بود،  در هفته جاری با افزایش دمای هوا،  مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه های برق آبی امکان جبران آن نیست.

لذا از همه مشترکان گرامی به ویژه دربخش های صنعت،  کشاورزی،  خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی های ناخواسته،  نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری گردد.

راهکارهای ساده کاهش مصرف برق :

کاهش مصرف بارهای سرمایشی از جمله تنظیم کولرهای گازی روی ۲۵ درجه و قرار دادن کولرهای آبی روی دور کند( از آنجا که هم اکنون بیشترین میزان مصارف به بخش سرمایش اختصاص دارد، اجرای این راهکار توسط همه مشترکان می تواند به تنهایی همه کمبود برق کشور را برطرف نماید.)

کاهش روشنایی غیر ضروری و خاموش کردن حداقل یک لامپ اضافی( اجرای این راهکار می تواند حداقل یکهزار مگاوات از مصرف برق کشور را کم کند)

عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ۱۲ تا ۱۸ ( اجرای این راهکار می تواند فشار مضاعف بر شبکه را از بین ببرد)»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا