اقتصادفناورینقد و تحلیل

رشد ۸۰ درصدی سرمایه‌گذاری اپراتورها در زمان پاندمی کرونا

 معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار گزارشی از رشد ۸۰ درصدی سرمایه‌گذاری اپراتورها در زمان پاندمی کرونا خبر داد و گفت: با وجود اعمال محدودیت‌ها، درآمد برخی از شرکت‌ها با رشد ۱۶۹ درصدی مواجه شد.

به گزارش دنیای اقتصاد، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات با انتشار گزارشی، عملکرد شرکت‌های حوزه ICT در دوران پاندمی کرونا را تحلیل کرد.

بر اساس گزارشی که از سوی این معاونت منتشر شده، اپراتورهای مخابراتی ۱۵۹ میلیون مشترک دارند و متوسط رشد درآمدی آنها ۳۵درصد است. آنها با میانگین رشد ۸۰ درصدی در سرمایه‌گذاری‌ها در کنار استمرار و دسترس‌پذیری به خدمات با وجود رشد مصرف به وجود آمده ناشی از پاندمی و راه‌اندازی آزمایشی شبکه نسل پنجم ارتباطات موبایلی، در طی دوران همه‌گیری کرونا عملکرد مطلوبی داشته‌اند.

همچنین شرکت‌های FCP (ارتباطات ثابت) نیز در کنار جذب نیروی انسانی، رشد درآمدی را تجربه کرده‌اند. روند سرمایه‌گذاری در شرکت‌های انتقال داده جهش چشمگیری را نشان می‌دهد. همچنین به نظر می‌رسد در ۲ سال آینده سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته باعث افزایش درآمد این شرکت‌ها شود. در بررسی شرکت‌های تولید تجهیزات نیز افزایش تولید در طی دوران پاندمی مشاهده می‌شود.

تمامی شرکت‌های منتخب فین‌تک‌(استارت‌آپ‌های حوزه فناوری مالی) در هر دو فاکتور درآمد، سرمایه‌گذاری و تعداد کارکنان رشد داشته و سایر شرکت‌های IT مورد بررسی در طی بحران به وجود آمده کرونا از طریق گسترش فعالیت‌های خود از طریق بستر دورکاری بدون تغییرات زیادی در حوزه منابع انسانی یا تعدیل بسیار محدود افزایش درآمدی را تجربه کرده‌اند.

نکته قابل توجه درباره شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات افزایش چشمگیر سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها بوده که نویدبخش رشد درآمدی بیشتر در بازار IT طی سالیان آتی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا