اقتصادبازار سرمایهنقد و تحلیل

آینده بازار سرمایه در گروی چند ابهام

یک کارشناس بازار سرمایه آینده این بازار را در گروی رفع چند ابهام کابینه اقتصادی دولت جدید، نرخ ارز و جایگاه بازار سرمایه در کسری بودجه دولت دانست.

به گزارش ایسنا،‌ فردین آقابزرگی،کارشناس بازار سرمایه با اشاره به برگزاری کمپین های انتخاباتی رئیس جمهور دولت سیزدهم اظهار کرد: می‌توان گفت گروه مشاورین اقتصادی و مدیرانی که در ابتدا حتی در کمپین های آقای رئیسی حضور داشتند، فراجناحی و تخصص محور بودند. برنامه هایی که ارائه کردند ولو در قالب کلیات و بدون اشاره به جزئیات، نشان دهنده این است که تیم اقتصادی هیات دولت حتما با مشاوره این افراد انتخاب شده و پیش می‌روند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی معرفی نشوند نمی‌توان پیش بینی درستی از آنیده داشت، چراکه دیدگاه این افراد تاثیر زیادی بر سمت و سو و خط مشی اقتصاد و بازار سرمایه می‌گذارد. اما از آنجاکه مشاورین با تجربه بودند، به نظر من در معرفی تیم اقتصادی تاثیر مثبت دارد.

این کارشناس بازار سرمایه درمورد پیش بینی وضعیت این بازار در دولت جدید گفت: چند آیتم نامشخص بودن کابینه اقتصادی دولت جدید، پیش بینی های نادرست درمورد نرخ دلار (درحالی که پیش بینی میشد روند قیمت دلار کاهشی باشد، افزایشی شد)، سیاست های پولی و مبهم بودن و ادامه روند استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای نقدینگی دولت باعث می‌شود آینده بازار سرمایه کمی مبهم باشد. اگر این ابهامات روشن شود، بهتر می‌توان اظهار نظر کرد که حرکت بازار سرمایه به کدام سهمت خواهد بود.

آقابزرگی تاکید کرد: البته طبق تحلیل تکنیکال بعد از سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، سال ۱۴۰۰ سال با ثباتی برای بازار سرمایه است. رشد شارپی ندارد و حداکثر بازدهی به میزان نرخ تورم مورد پیش بینی و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا