اقتصادصنعت و معدن

دلایل گرانی هویج در بازار

مصطفی دارایی نژاد با اشاره به دلایل گرانی هویج در بازار افزود: با تولید بیش از ۵ میلیون تن هویج در استان خوزستان، نیاز کشور به طور کامل تامین می شود که با اتمام هویج خوزستان و ازدیاد مصرف به دلیل شیوع کرونا قیمت دچار نوساناتی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو هویج در میدان مرکزی را ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با عرضه هویج از سایر استان ها، طی هفته های آتی قیمت به تعادل می رسد.

قیمت هر کیلو هویج ۱۵ هزار تومان

 

وی با اشاره به ازدیاد تقاضا برای خرید سیب و هویج در بازار بیان کرد: امسال بیش از ۷ تا ۸ میلیون تن سیب تولید شد که ازدیاد تقاضا ناشی از شیوع ویروس کرونا تاثیری بر قیمت نداشت، اما با افزایش مصرف آب هویج و پایان عرضه محصول، قیمت افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: گرچه هر کیلو هویج با نرخ ۲۰ هزار تومان در مغازه ها باید عرضه شود، اما برخی مغازه داران با قیمت های بالاتر این محصول را عرضه می کنند.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو موز هندی در میدان مرکزی را ۲۰ هزار تومان و موز اکوادور و فیلیپین ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر هر کارتن آناناس ۹ تایی با نرخ ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و هر کیلو انبه ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در مغازه ها عرضه می شود.

محصول قیمت هر کیلو
هویج ۲۰ هزار تومان
موز هندی ۲۰ هزار تومان
موز اکوادور و فیلیپین ۲۳ هزار تومان
انبه ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان

 

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو انجیر زرد را ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو انجیر سیاه ۵ تا ۱۳ هزار تومان، انگور بی دانه ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، انگور رطبی ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلبالو ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان، آلو زرد ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلو سیاه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان و آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
انجیر زرد ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
انجیر سیاه ۵ تا ۱۳ هزار تومان
انگور بی دانه ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان
انگور رطبی ۱۵ تا ۱۷ هزار تومان
انگور عسگری ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان
انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
آلبالو ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان
آلو زرد ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
آلو سیاه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
آلو سانترال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان

 

وی ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو خیار اصفهان با نرخ ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ای ۷ تا ۱۲ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار تومان، سیب ۲ رنگ ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب گلاب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، شلیل سیبی ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان و هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در میدان‌ مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

محصول قیمت هر کیلو
خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان
خیار بوته ای ۷ تا ۱۲ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار تومان
سیب ۲ رنگ ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان
سیب گلاب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
شلیل شبرنگ ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
شلیل سیبی ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان
گلابی بیروتی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
خربزه ۷ تا ۸ هزار تومان
هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان

 

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو بادمجان قلمی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۸ تا ۹ هزار تومان، بامیه ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان، پیاز شیری ۳ تا ۴ هزار تومان، پیاز نو ۳ تا ۴ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۸ هزار تومان، فلفل دلمه ای ۹ تا ۱۲ هزار تومان، فلفل گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان و فلفل شیرین ۸ تا ۱۳ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
بادمجان دلمه ۴ تا ۶ هزار تومان
بادمجان قلمی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
بادمجان گلخانه ۸ تا ۹ هزار تومان
بامیه ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان
پیاز شیری ۳ تا ۴ هزار تومان
پیاز نو ۳ تا ۴ هزار تومان
فلفل تند ریز ۶ تا ۸ هزار تومان
فلفل دلمه ای ۹ تا ۱۲ هزار تومان
فلفل گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان
فلفل شیرین ۸ تا ۱۳ هزار تومان

 

دارایی نژاد ادامه داد: قیمت کنونی هر کیلو کاهو پیچ سالادی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان، کرفس ۴ تا ۵ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان، گل کلم ۷ تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی ۶ تا ۷ هزار تومان، لیموترش سنگی ۸ تا ۱۱ هزار تومان و لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
کاهو پیچ سالادی ۸ تا ۱۰ هزار تومان
کاهو رسمی ۵ تا ۸ هزار تومان
کرفس ۴ تا ۵ هزار تومان
کلم سفید ۴ تا ۵ هزار تومان
گل کلم ۷ تا ۸ هزار تومان
گوجه فرنگی ۶ تا ۷ هزار تومان
لیموترش سنگی ۸ تا ۱۱ هزار تومان
لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

بازار میوه در ایام‌ محرم رونقی ندارد

 

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی  درباره آینده بازار میوه در ایام‌ محرم گفت: با توجه به شرایط مساعد عرضه و کاهش تقاضا برای خرید به جز چند قلم محصول، در ایام‌ محرم پیش بینی می شود که قیمت ها مجدد شکسته شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا