اقتصادصنعت و معدن

افزایش تقاضا برای نفت در سال آینده میلادی

اوپک علی رغم اوج دوباره همه گیری کرونا در اقتصادهای بزرگ دنیا از جمله چین، پیش بینی خود از تقاضای نفت را تغییری نداد و اعلام کرد انتظار می‌رود تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی به طور متوسط برابر با ۹۶.۶ میلیون بشکه در روز باشد و در نیمه دوم ۲۰۲۲ از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر رود.

به گزارش تسنیم، این سازمان در گزارش ماهانه خود از بازار نفت پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهان برای ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را افزایش داده و انتظار دارد بهبود اقتصادی بیشتر در بخش‌های غیر نفتی صورت گیرد. اوپک پیش بینی رشد اقتصاد جهان در سال جاری میلادی و سالانه آینده را ۰.۱ بالا برده و به ترتیب ۵.۶ و ۴.۲ ده درصد اعلام کرده است.

اوپک اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی ۹۹.۹ میلیون بشکه در روز خواهد بود و در نیمه دوم ۲۰۲۲ از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز می گذرد. این پیش بینی با توجه به رشد اقتصاد جهان در نتیجه بسته‌های محرک اقتصادی و تحت کنترل قرار گرفتن همه‌گیری کرونا به خاطر واکسیناسیون و بهبود روش‌های درمان انجام شده است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت پیش ‌بینی خود از رشد عرضه تولیدکنندگان غیر اوپک را ۲۷۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۱ و ۸۴۰ هزار بشکه در روز برای ۲۰۲۲ افزایش داده است.

غیر از روسیه و سایر اعضای غیر اوپک ائتلاف اوپک پلاس که افزایش تولید خواهند داشت، انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا هم ۱۲۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۱ و ۸۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۲ افزایش یابد.

متوسط تولید نفت اوپک در ماه جولای برابر با ۲۶.۶۶ میلیون بشکه در روز بود یعنی ۶۴۰ هزار بشکه در روز افزایش نسبت به ماه قبل از آن برآورد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا