اقتصادبانک و بیمه

حرکت معکوس شاخص کل و شاخص هم‌وزن

در جریان معاملات امروز، (شنبه بیستم و سوم امرداد ماه) شاخص کل با کاهش ۳ هزار و ۷۹۷ واحد به رقم یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۳۴۲ واحد افزایش، رقم ۴۲۲ هزار و ۶۸۱ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش سنا، برپایه معاملات نخستین روز هفته، بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۲۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۰ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۲ هزار و ۷۰۶ واحد و شاخص بازار دوم، کاهش ۷ هزار و ۸۸۰ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۸۸ هزار و ۸۲۵ معامله به ارزش ۱۱ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۱۲۴ هزار و ۲۹۱ معامله به ارزش ۱۰ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۱۰۰ هزار و ۳۱۶ معامله به ارزش ۸ هزار و ۲۹۶ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۵۸ هزار و ۷۰۴ معامله به ارزش ۶ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۵۳ هزار و ۷۴۷ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۵۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پتروشیمی پارس با یک هزار و ۶۴۳ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۸۵۹ واحد، شرکت ایران خودرو با ۷۲۸ واحد، بانک ملت با ۴۷۴ واحد و شرکت سایپا با ۴۳۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یک هزار و ۶۴۳ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۹۹۶واحد، گروه مپنا با ۹۸۶ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۸۱۵ واحد و شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۵۱۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا