جامعهرفاه و تامین اجتماعی

جان باختن روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر در مشهد به دلیل کرونا

حسن موحدیان رئیس شورای اسلامی مشهد اظهار کرد: شرایط کنونی مشهد بسیار دشوار است و لذا شورای شهر و شهرداری مشهد به عنوان یک پیکر و بدنه واحد از هیچ همکاری و مساعدتی برای کاهش آلام و آسیب‌ها و تعداد فوتی‌ها دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: مدیریت شهری مشهد به‌صورت مستقیم قادر به تصمیم‌گیری نیست و تمامی اقدامات زیر نظر و براساس تصمیم‌گیری ستاد مقابله با کرونا استان انجام می‌شود. هر تصمیمی را که این ستاد در حوزه مدیریت شهری اتخاذ کند، هرچند که برای شهرداری نیز هزینه داشته باشد، اجرا خواهیم کرد.

موحدیان تصریح کرد: ما برای سلامت و بهداشت مردم اهمیت قائل هستیم و لذا از مردم تمنا و خواهش می‌کنیم که رعایت پروتکل‌ها را داشته باشند؛ چراکه ظرفیت‌ها کاملاً درگیر است و مردم نیز باید در این زمینه کمک کنند.

شرایط بهشت رضوان قابل قبول نیست

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اظهار نگرانی از عادی‌انگاری شرایط از سوی مردم، افزود: در حال حاضر روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ نفر از مبتلایان به کرونا فوت می‌شوند که عدد بسیار بالایی است.

حسن کریمدادی،  رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد،  نیز گفت: شرایط فعلی مشهد از نظر شیوع ویروس کرونا بسیار اسفبار و ناراحت‌کننده‌ است و متاسفیم که مردم هر روز داغدار می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان باید با تدبیر سیاست مناسب مانع از فجیع‌تر شدن وضعیت مشهد شوند، گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده، بازدید میدانی از آرامستان بهشت رضوان، به منظور ارزیابی و مشاهده وضعیت خدمات‌دهی به شهروندان در برنامه اعضاء شورای شهر قرار گرفت.

او گفت: آنچه مسلم بوده این است که معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد و کارکنان سازمان فردوس‌ها با جدیت پای کار هستند.  خوشبختانه در چند روز اخیر وضعیت بهتر شده، اما هنوز هم شرایط قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر مشهد از پیش‌بینی طرح و برنامه‌ای برای به‌روزرسانی کار مردم خبر داد و افزود: شهروندان برای تغسیل و تدفین اموات خود نباید در نوبت قرار بگیرند.  با بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای جهادی و اجرای طرح طاهرین می‌توان گام اثرگذاری در این جهت برداشت.

کریمدادی با تأکید بر اینکه هیچ کاری جز با همراهی و همکاری عموم مردم قابل حل و فصل شدن نیست، گفت: امیدواریم مردم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند. شورای شهر و شهرداری مشهد نیز برای صیانت از سلامت شهروندان از هیچ همکاری و حمایتی دریغ نخواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا