اقتصادصنعت و معدن

حل مشکل ممنوعیت خروج مرغ از گیلان در یکی دو روز آینده

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه مرغداران گیلانی از محدودیت خروج مرغ از استان و انباشت مرغ زنده در واحدهای تولیدی گله دارند و آیا تصمیم استانداری مبنی بر ممنوعیت و سپس محدودیت خروج مرغ از استان به ضرر تولیدکنندگان تمام نشده است، گفت: دغدغه کنترل و نظارت بر بازار مرغ و جلوگیری از سو استفاده در این بازار منجر به چنین تصمیمی توسط استانداری گیلان شد که طی آن تنها زنجیره ها امکان ارسال مرغ به خارج از استان را داشتند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: ولی با رایزنی های انجام شده و ورود دادستانی و سایر دستگاه های نظارتی امیدواریم این موضوع تا یکی دو روز آینده حل شود و مرغداران بتوانند مرغ‌های مازادشان را که در نگهداری آن دچار مشکل شده‌اند با هماهنگی های صورت گرفته به استان‌های دیگر ارسال کنند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پاسخ به اینکه فرآیند طولانی دریافت مجوز به گفته تولیدکنندگان منجر به افزایش سن مرغ و تلفات آنها می شود و آیا قرار نیست در این پروسه تغییری ایجاد شود، افزود: دریافت مجوز ارسال مرغ برای همه استان ها یکسان است. فرآیند آن طولانی بوده و تولیدکنندگان باید به سازمان‌های مختلف مراجعه کنند. ولی یک روزه این مجوز برای آنها صادر خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا