اقتصادصنعت و معدن

کاهش پروازهای داخلی تا یک سوم

ابولقاسم جلالی، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا پروازهای داخلی باید تا یک سوم کاهش پیدا کند و در این راستا با شرکت‌های هواپیمایی در حال برنامه‌ریزی برای اجرای این تصمیم هستیم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: باید این مصوبه با هماهنگی و برنامه‌ریزی از سوی شرکت‌های هواپیمایی اجرایی شود، در این راستا همه مسیرهای پروازی پرتردد به یک سوم کاهش پیدا خواهد کرد اما در مسیرهایی که پروازهای حداقلی (یک پرواز در روز) داریم سعی می‌کنیم آن‌ها را حفظ کنیم.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: ایر لاین‌ها موظف شدند تا برنامه جدید پروازی خود را به اطلاع مسافران برسانند تا به کسی آسیب نرسد. البته مسافران هم می‌توانند پروازهای خود را به تاخیر بیاندازند یا آنکه نسبت به استرداد کامل بلیت خود اقدام کنند.

جلالی تاکید کرد: به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردیم که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا موظف هستند در اسرع وقت نسبت به برنامه‌ریزی پروازهای جایگزین برای مسافران یا بازگرداندن وجه کامل به آن‌ها در صورت استرداد اقدامات لازم را انجام دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا