اقتصادصنعت و معدن

تداوم مبادلات تجاری با افغانستان

از بیش از یک ماه پیش و با توجه به درگیری های ایجاد شده در افغانستان، برای مدتی فعالیت تجاری نیز در این مرزها با ایران متوقف شد، ولی به تدریج فعالیت از سرگرفته شده بود، با این حال بار دیگر مرز میلک در سیستان و بلوچستان بسته شد.

به گزارش ایسنا، با این حال، ۲۰ مردادماه بود که گمرک ایران از باز شدن مرز میلک و فعالیت به روال قبل خبر داد.

اما به تازگی انتشار برخی خبرها از بسته بودن یا اختلال در فعالیت در مرز میلک حکایت دارد، در حالی که گمرک ایران این موضوع را تائید نمی کند.

طبق اعلام لطیفی – سخنگوی گمرک ایران – همه مرزهای ایران با افغانستان از جمله مرز میلک باز هستند و همه مرزهای تجاری کشورمان با این کشور فعال است.

به گفته وی، مرز میلک نیز مانند ماهیرود در خراسان جنوبی و دوغارون در خراسان رضوی باز است و حتی در روزهای گذشته  با وجود تعطیلی تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر کشور، مرز میلک فعال بود و تجارت از این مرز انجام شد.

بر اساس این گزارش، در روز ۲۶ مرداد ۱۳۷ کامیون که ۹۶ دستگاه آن خروجی و ۴۱ دستگاه ورودی بودند در این مرز تردد داشتند، در ۲۷مرداد ۱۷۹ کامیون شامل ۱۰۰کامیون خروجی و ۷۹ کامیون ورودی و در روز ۲۸ مرداد نیز ۱۷۷ دستگاه کامیون شامل ۹۸ کامیون خروجی و ۷۹ کامیون ورودی از این مرز تردد داشته اند.

سخنگوی گمرک ایران یادآور شد که طبق توافق انجام شده در روزهای جمعه این مرز تعطیل است و امروز (شنبه ۳۰ مرداد)، نیز کامیون های حامل کالاهای صادراتی و ترانزیتی در این مرز تردد دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا