اقتصادصنعت و معدن

احتمال نوسان قیمت ها در بازار طلا و سکه از فردا

نادر بذرافشان در مورد تغییرات قیمتی طلا و سکه، اظهار کرد: از هفته گذشته بازارها تعطیل است و به صورت فیزیکی خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد؛ قیمت‌هایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود قیمت‌های رسمی و درستی نیست. اگر بازار باز باشد و خرید و فروش به صورت فیزیکی صورت گیرد، قیمت‌ها رسمیت می‌یابد.

به گزارش مهر، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در هفته گذشته نرخ اونس جهانی ۱۷ دلار افزایش یافت و از طرفی در فضای مجازی نرخ ارز با رشد همراه شد؛ همچنین اخبار سیاسی و اقتصادی از جمله تحولات افغانستان بر جو موجود تأثیر گذاشت. بر مبنای این محورها، نرخ طلا و سکه در فضای مجازی افزایش یافت به شکلی که قیمت سکه تمام بهار آزادی تا ۱۲ میلیون تومان نیز بالا رفت.

وی ادامه داد: باید صبر کرد و دید طی هفته جاری وضعیت اخبار، نرخ طلای جهانی و نرخ ارز به چه سمت و سویی می‌رود؛ احتمال دارد در صورت بازگشایی بازارها، نرخ‌ها یا همچون هفته گذشته باشند یا متأثر از رویدادها، تغییر کنند.

بذرافشان گفت: احتمال اینکه قیمت‌ها نوسان داشته باشند وجود دارد و بعید است نرخ کاهشی باشد.

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران یادآور شد: از اواسط مرداد به بعد روند قیمتی طلا و سکه افزایشی بود به شکلی که در این ماه نسبت به تیر ماه شاهد رشد ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت‌ها بودیم.

قیمت طلا و سکه در ۳۰ مرداد

امروز، شنبه (۳۰ مرداد ۱۴۰۰) در حدود ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه قیمت هر قطعه سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) به ۱۱میلیون و ۸۱۴ هزار تومان رسید که نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۳ هزار تومان ارزان تر شده است.

اما امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۱ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان معامله شد که نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۳ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

نیم‌سکه بهار آزادی نیز با قیمت ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۶۸ هزار تومان بیشتر شد.

ربع‌سکه بهارآزادی نیز امروز با قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۱۱۵ هزار تومان بیشتر شد.

قیمت هر سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید که قیمت آن نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر شد.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و ۱۵۷هزار و ۶۰۰ تومان رسید که نسبت به سه شنبه هفته گذشته ۹ هزار و۶۰۰ تومان افزایش قیمت داشت.

امروز قیمت اونس جهانی طلا نیز ۱۷۸۱ دلار اعلام شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا