جامعهرفاه و تامین اجتماعی

موج عظیم کرونای دلتا در ایران

مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: احتمال بستری شدن مبتلایان به دلتا دو برابر بیش از سویه‌های دیگر کرونا است.

به گزارش ایرنا، دکتر مسعود مردانی،عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: افراد مبتلا به دلتا نسبت به سویه های دیگر کرونا بیمارتر هستند و علائم این ویروس در آنها شدیدتر است و وضعیت آنها زودتر به وخامت می رود.

وی اظهار داشت: سردرد، گلودرد، آبریزش بینی و سرفه در مبتلایان به دلتا کرونا بیشتر مشاهده می شود و در مراکز درمانی بستری می شوند.

متخصص بیماری‌های عفونی تاکید کرد: تاکنون هیچ ارتباطی بین گروه خونی و خطر ابتلا به کرونا وجود ندارد و افراد فکر نکنند که گروه خونی «o» به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

به گفته مردانی، با توجه به گستردگی شیوع کرونا از نوع دلتا و سرعت انتقال پذیری آن به افراد توصیه می شود روزانه‌ میوه و سبزیجات مصرف کرده و مایعات زیاد در طول روز مصرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: به میران کافی غلات و حبوبات مصرف شود و رعایت پروتکل بهداشتی در این روزها بیش از گذشته ضرورت دارد.

مردانی با بیان اینکه مردم پویش «ماسک می زنم» را به یکدیگر انتقال دهند، گفت: تنها راه برون رفت از کرونا و کنترل این بیماری در کشور افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

وی تصریح کرد: اکنون بیمارستان‌ها پر از بیماران کرونایی شده و کادر درمان بسیار زحمتکش خسته شده و از مردم می خواهیم ما را در مهار کرونا کمک کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا