فناوری

قانون انگلیس برای حفاظت از کودکان در فضای آنلاین اجرایی شد

قانونی شامل ۱۵ استاندارد که برای حفظ حریم خصوصی کودکان در فضای‌‌اینترنت در انگلیس وضع شده بود اکنون وارد مرحله اجرایی شده است.
به گزارش مهر به نقل از گاردین، مجموعه‌ای از قوانین درباره شیوه کنترل اطلاعات کودکان در سرویس‌های آنلاین در انگلیس وارد مرحله اجرایی شد. قانون «طرح سن مناسب» (The Age AppropriateDesign) در سال ۲۰۱۸ میلادی به‌عنوان بخشی از قانون حفاظت از اطلاعات (نسخه انگلیس از مقررات عمومی حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا) نوشته شده بود. طبق‌‌این قانون وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها باید منافع کاربران کودک را در نظر بگیرند یا با جریمه‌‌ای معادل ۴ درصد از درآمد جهانی خود روبه‌رو خواهند شد. پلتفرم‌ها مجبور هستند کل سرویس‌های خود را منطبق با قانون جدید ارائه کنند یا کاربران زیر سن قانونی را شناسایی و درباره آنها با دقت و احتیاط عمل کنند.

الیزابت دنهام کمیسیونر اطلاعات انگلیس در ‌‌این‌باره می‌گوید: قانون مذکور به‌ایجاد تغییراتی منجر می‌شود که قدرت بیشتری به‌کاربران بزرگسال و کودک می‌دهد. در انگلیس از هر ۵کاربر‌‌ اینترنت، یک نفر کودک است‌ اما آنها از سرویسی استفاده می‌کنند که برایشان طراحی نشده است. در تحقیقی که برای تصویب ‌‌این قانون انجام دادیم، متوجه‌شدیم کودکان فرایندهای جمع‌آوری اطلاعات را «ترسناک» و ناهنجار نامیده‌اند. به‌طور کلی در قانون «طرح سن مناسب» ۱۵استاندارد تعیین‌شده که شرکت‌ها باید در سرویس‌های مورد استفاده کودکان اجرا کنند. به‌این ترتیب حفاظت از اطلاعات کاربران زیر سن قانونی به ‌یک اولویت از مرحله طراحی سرویس تبدیل می‌شود. استانداردهای مذکور شامل اپ‌های مختلف، اسباب‌بازی‌هایی که با شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های آنلاین مرتبط می‌شود و حتی وب‌سایت‌های آموزشی و سرویس‌های پخش محتوا را در‌بر می‌گیرد. طبق قانون مذکور ردیابی مکانی، پروفایل بندی، استفاده از تکنیک‌هایی که کاربران را تشویق می‌کند اطلاعات خصوصی را در اختیار سرویس‌ها قرار دهند، از جمله مواردی هستند که باید محدود یا مسدود شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا