اقتصادبانک و بیمهنقد و تحلیل

خروج نقدینگی حقیقی از بورس برای سومین روز

در اولین روز کاری هفته برای سومین روز پیاپی نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد.

 

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با صعود 4 هزار و 510 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 530 هزار واحد صعود کرد.

شاخص هم وزن نیز با افت 2 هزار و 753 واحدی در سطح 463 هزار و 345واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 42 واحد بالا آمد و در سطح 22 هزار و 811 واحد قرار گرفت.

خروج پول حقیقی

 

روز شنبه برای سومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 425 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد که نسبت به روز چهارشنبه رشد 574 درصدی دارد.

 در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام فولاد (فولاد مبارکه) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 67 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، وآیند (بانک آینده) و شپنا (پالایش نفت اصفهان) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

بورس

سهم های تاثیرگذار بر شاخص

 

روز شنبه نمادهای «فملی»، «رمپنا» و «شپدیس» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند.

همچنین سه نماد «اخابر»، «فخوز» و «برکت» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و شستا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز وهامون، مدیریت و دی پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات

 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 17 هزار و 349 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه 20 درصد افزایش یافته است.

ارزش معاملات خرد نیز با رشد 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 8 هزار و 61 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز کاری گذشته 133 درصد رشد کرد و در رقم 827 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 557 درصد افزایش یافت و 276  میلیارد تومان شد.

شرکت آریان کیمیا تک (کیمیاتِک) با صف‌ خرید 520 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از کیمیاتک، نمادهای مدیریت (شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری) و توریل (شرکت توکا ریل) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به برکت (شرکت دارویی برکت) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 62 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت، کدما (شرکت معدنی دماوند) و فزرین (شرکت زرین معدن آسیا) بیشترین صف فروش داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا