جامعهرفاه و تامین اجتماعی

پیش بینی وزیر بهداشت از زمان بازگشایی مدارس

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، روند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به وزیر سمت سالمندی می‌رود، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

به گزارش وبدا، بهرام عین اللهی در حاشیه بهره برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از نهادهای انقلابی است که در جهت رفع مشکل محرومان کشور فعالیت می کند و اقدامات انقلابی را در حوزه های مختلف انجام می دهد.

وی افزود: یکی از مشکلات مناطق محروم، امکانات اندک حوزه سلامت است و امروز خوشبختانه ۵۰ طرح حوزه سلامت در مناطق محروم کشور به بهره برداری رسید و امیدواریم که با افتتاح این طرح ها، بخشی از مشکلات مردم در مناطق محروم را برطرف کنیم. این طرح ها حتما ادامه خواهد یافت.
امروز مردم برکت را بهتر می شناسند

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مردم برکت را بهتر می شناسند چون خیلی از مردم، مشتاق تزریق واکسن کووایران برکت هستند که این واکسن توسط نهادی انقلابی و جهادی و با تلاش مجاهدانه دانشمندان ایرانی، در مدتی کوتاه ساخته شده و یکی از واکسن های با کیفیت کشور و دنیا است. علاوه بر ساخت واکسن، بنیاد برکت سالهای زیادی است که در محرومیت زدایی فعال است و در حوزه دارویی نیز موفقیت های قابل توجهی داشته است.

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: از دکتر مخبر که ۱۴ سال در ستاد اجرایی فعالیت انقلابی و جهادی داشته که منجر به دستاوردهای بی شماری از جمله تولید واکسن برکت، داروهای مختلف و فعالیت های محرومیت زدایی شده است ، تقدیر می کنیم.
برخی محدودیت ها برای افراد واکسینه برداشته می شود

وی گفت: دیروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور در مورد مدیریت هوشمند کرونا صحبت کرد. در این طرح به دنبال این هستیم که برخی از محدودیت ها را برای افرادی که واکسن تزریق کرده اند، برداریم و مردم راحت تر بتواند به زندگی و کسب و کار خود بپردازند.

وزیر بهداشت افزود: یکی از افتخارات وزارت بهداشت، همراهی و همکاری دستگاه ها، ارگانها و سازمان های مختلف با این وزارتخانه است و امروز در واکسیناسیون می بینید که همه دستگاه ها و گروه های مردمی، جهادی و داوطلب به وزارت بهداشت کمک می کنند.
پیش بینی بازگشایی مدارس در آبان و آذر

عین اللهی ادامه داد: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می شود. پیش بینی می شود که مقطع متوسطه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام بررسی های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.
برگزاری بازی ایران و کره جنوبی با حضور دو دزی ها 

وزیر بهداشت گفت: بازی تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تعداد محدودی از هواداران برگزار می شود البته این افراد باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.
سالمندی، علامت خطر برای کشور

وی ادامه داد: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، روند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به سمت سالمندی می رود، با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. بخشی از اقدامات مربوط به رشد جمعیت مانند درمان زوجین نابارور، مربوط به وزارت بهداشت است اما با همکاری همه ارگانهای موثر و نمایندگان مجلس، امیدواریم با طرح های تشویقی که ارائه می شود بتوانیم شاهد رشد مناسب جمعیت در کشور باشیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا