اقتصادصنعت و معدن

آخرین وضعیت بررسی طرح واردات خودرو در مجلس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در این کمیسیون را تشریح کرد.

«روح‌الله عباسپور» سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگویی، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در این کمیسیون گفت: این طرح در دستور کار این هفته کمیسیون قرار دارد تا ایرادات آن را برطرف کنیم.

وی با اعلام اینکه هفته گذشته نیز با حضور نماینده شورای نگهبان این طرح مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: چند ایراد جزئی در این طرح وجود دارد که قابل برطرف شدن است، اما مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده که واردات خودرو برخلاف اقتصاد مقاومتی است و نظر و دیدگاه‌هایی در این زمینه دارد که باید این موضوع را برطرف کنیم.

نماینده بوئین‌ زهرا در مجلس با تأکید بر اینکه اعضای کمیسیون صنایع در تلاش برای رفع ایرادات این طرح هستند، عنوان کرد: نمایندگان و اعضای کمیسیون عقب‌نشینی از مصوّبه خود نخواهند داشت و با رایزنی‌های که با شورای نگهبان و مجمع تشخیص خواهیم داشت تلاش می‌کنیم این طرح را مصوب کنیم.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام اینکه قرار بر این است درباره این طرح جلسه‌ای نیز با رئیس مجلس داشته‌ باشیم، تصریح کرد: احتمالاً جمع‌بندی جلسه با رئیس‌ مجلس از سوی آقای قالیباف در جلسه سران قوا مطرح شود.

عباسپور با بیان اینکه درخواست‌های متعددی برای تصویب این طرح از سوی مردم وجود دارد، اظهار داشت: مصوبه مجلس درباره واردات خودرو محدود است و قطعاً به اشتغال و تولید خودروسازان آسیبی وارد نمی‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا