جامعهرفاه و تامین اجتماعی

ایمنی حاصل از واکسن‌ کرونا از ابتلای قبلی بیشتر است

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در ایالات متحده اعلام کرد: واکسن های کووید-۱۹ بیش از موارد ابتلای قبلی به کروناویروس، در بدن مصونیت ایجاد می کنند.

به گزارش ایسنا، اطلاعات منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در ایالات متحده حاکی از آن است که واکسینه شدن در برابر بیماری کووید-۱۹ بیش از عفونت های گذشته می تواند در برابر ویروس مصونیت ایجاد کند.

بررسی ها نشان می دهد: بزرگسالانی که پیش از این به کروناویروس آلوده شده اند پنج برابر بیش از افرادی که هر دو دُز واکسن مدرنا یا فایزر را دریافت کرده اند احتمال دارد مجدد به ویروس آلوده شوند.

محققان این مرکز تاکید کردند شواهد جدیدی بدست آورده ایم که تایید کننده اهمیت واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ است حتی اگر فرد پیش از این به کروناویروس آلوده شده باشد.

در این بررسی همچنین مشاهده شد: در میان ۶۳۲۸ نفری که هر دو دُز واکسن را دریافت کرده بودند ۳۲۴ مورد ابتلا ثبت شد. همچنین از میان ۱۰۲۰ فردی که به واکسیناسیون اقدام نکرده بودند ۸۹ مورد ابتلا رخ داد. علاوه بر این، نزدیک به ۸۰ درصد از افرادی که به طور کامل در برابر بیماری واکسینه شده و به کروناویروس آلوده شده بودند ۶۵ ساله و بالاتر بوده اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین حدود یک سوم از موارد ابتلا در میان افرادی که واکسینه نشده بودند بین ۱۸ تا ۴۹ سال داشته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا