اقتصادبازار سرمایه

باید از روش‌های پوپولیستی در بسته شدن بودجه سال 1401 جلوگیری کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: سند دخل و خرج دولت در سال آینده باید به گونه‌ای بسته شود که به سرنوشت بودجه سال ۱۴۰۰ با کسری بودجه مواجه نشود.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس ، با بیان اینکه دولت باید تا 15 آذر لایحه بودجه سال 1401 را به مجلس ارائه کند، گفت: در روزهای گذشته در کمیسیون درباره نحوه بسته شدن بودجه سال آینده جلسه مقدماتی را با مسئولان دولتی به ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سند دخل و خرج دولت در سال آینده باید به گونه‌ای بسته شود که به سرنوشت بودجه سال 1400 با کسری  مواجه نشود، ادامه داد: نباید در بودجه سال 1401 سقف بودجه بالا در نظر گرفته شود تا قدرت مانور دولت را کاهش بدهد.

نماینده شیراز در مجلس با بیان اینکه اعداد در بودجه سال آینده باید واقعی باشد و قابل تحقق باشد، افزود:در تدوین بودجه سال آینده باید به سمتی برویم که از ظرفیت‌های بخش غیردولتی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی استفاده کنیم.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه باید از روش‌های پوپولیستی در بسته شدن بودجه سال 1401 جلوگیری کرد، اظهار داشت:استفاده از روش های نامناسب در تدوین سند دخل و خرج دولت در سال‌های گذشته باعث کسری بودجه و ایجاد مشکلاتی همچون به هم ریختن بورس شده است.

قادری با بیان اینکه دولت باید جسارت و جرات این را داشته باشد که در بودجه نویسی شیوه‌های دیگری را استفاده کند، گفت: بودجه نویسی در سال‌های گذشته باعث فرار سرمایه از کشور شده و امروز نگاه کنید چه میزان سرمایه از کشور به دلیل تورم و نابسامانی‌های اقتصادی از کشور خارج شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا