اقتصادصنعت و معدن

نفت ۲۰۰ دلاری خواهد شد؟

بحث نفت بشکه ای ۲۰۰ دلاری در حالی مطرح است که نفت بشکه ای صد دلار حتی برای متقاضیان و خریداران این طلای سیاه بسیار مشکل آفرین خواهد بود.

آژانس بین المللی انرژی در ماه مه خواستار توقف سرمایه گذاری جدید در استخراج نفت، گاز و زغال سنگ شد تا احتمال مهار افزایش دمای جهان به وجود آید.

اما محمد الرمحی، وزیر انرژی عمان، درواکنش سیاست های آژانس بین المللی انرژی گفت که چنین “توصیه های یکجانبه ای” مفید نخواهد بود؛ وی در کنفرانسی که مشترک عمان و آژانس بین المللی انرژی که در زمینه انتقال انرژی در خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار شده بود؛ گفت:” توصیه های آزانس بین المللی انرژی در خصوص توقف سرمایه گذاری های جدید در حوزه نفت بسیار خطرناک است. “

وزیر انرژی عمان در ادامه صحبت های خود گفت اگر سرمایه گذاری خود را به طور ناگهانی در صنعت سوخت های فسیلی متوقف کنیم تقاضا برای این طلای سیاه بالا می رود و گرسنگی انرژی ایجاد می شود که تنها منجر به افزایش پی در پی قیمت نفت می شود و سناریوهای نفت صد دلاری در کوتاه مدت و نفت ۲۰۰ دلاری در بلند مدت را محقق خواهد کرد.

الرمحی در ادامه افزود اینکه بنشینیم و در خصوص کارایی انرژی های خورشیدی و تجدیدپذیر صحبت کنید کار ساده ای است اما نباید فراموش کنیم که یک سوم جمعیت جهان از کمبود انرژی رنج می برند. به نظر می رسد انتقاد زیر انرژی عربستان علیه فاتح بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی است که از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا خواسته است تا انرژی های تجدیدپذیر را توسعه دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا